Kosmetyki naturalne

Coraz modniejsze stają się właśnie kosmetyki oparte na naturalnych recepturach. Krótko mówiąc są one przede wszystkim nietestowane i nieprodukowane ze zwierząt, są produkowane ze składników naturalnych.

Spora grupa substancji dopuszczonych do użytku w kosmetykach – również naturalnych – nie jest tak całkiem naturalna i niewinna. Dlatego też warto samemu zacząć robić takie kosmetyki.

Dzisiaj przepis na :

Ogórek 2w1 – Tonik i Maseczka

SONY DSC

Przygotujcie:
  • 4 małe ogórki
  • 3 łyżki wody różanej lub naparu z zielonej herbaty
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
Ogórki obierzcie i pokrójcie na mniejsze cząstki. Dokładnie je zmiksujcie lub zetrzyjcie na tarce. Przy pomocy małego sitka lub gazy przecedźcie miąższ ogórkowy tak, aby pozostał nam sam zielony sok. Do soku dolejcie wodę różaną lub herbatę i tonik gotowy. Ma działanie kojące, łagodzące i lekko nawilżające. Trzymajcie go w lodówce i zużyjcie do dwóch dni!
Z toniku w prosty sposób przygotujecie maseczkę, polecaną szczególnie do cery tłustej i mieszanej. Dwie łyżki mąki ziemniaczanej zmieszajcie dokładnie z dwoma łyżkami ogórkowego toniku. Maseczkę nałóżcie na twarz, pozwólcie jej tam zaschnąć i potrzymajcie ją 20 minut. Po tym czasie zmyjcie twarz i nałóżcie lekki krem nawilżający.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s